Uszanowanie!

(Emil Potocki) #1

Wasza Ekscelencje,

niezmiernie miło jest mi ponownie zawitać w progach Monarchii Austro-Węgierskiej. Trafiłem do niej już przed laty i zachwycił mnie klimat, poświęcenie mieszkańców i silna tradycja bijąca praktycznie z każdego elementu życia państwa cesarsko-królewskiego. W poszukiwaniu tego klimatu zawitałem tu ponownie, inspirowany swoimi starymi podróżami po mikroświecie odbywanymi w przekonaniu, że wiele mogę się nauczyć studiując inne kultury i działalność twórców kultury w różnych zakątkach internetu.

Naprawdę cieszę się, że Ekscelencje tu widzę i Austro-Węgry nadal żyją!

Nazywam się Emil Potocki, jestem jednym z Ojców Założycieli Sclavinii, którą zapewne wielu z Ekscelencji skojarzy z samorządem Księstwa Sarmacji, liczącym sobie już ponad 11 lat i posiadającym historię odrębnej państwowości. Nie przybywam jednak w żadnej podróży dyplomatycznej, a jako turysta, chcący dowiedzieć się więcej o Ekscelencji Ojczyźnie i — o ile będę do tego zdolny — przysłużyć się jej jakoś oferując swoje pióro i czas. Interesuję się militariami, archiwistyką i kronikarstwem, publicystyką, geografią i prawodawstwem oraz szeregiem innych rzeczy którymi bym Ekscelencje zanudził, więc na tych poprzestanę.

Zostanę w Austro-Węgrzech przez jakiś czas i jestem pewien, że spędzę go przyjemnie i produktywnie.

Z serdecznymi pozdrowieniami, /—/ Emil Potocki

(Erik Blume) #2

To prawdziwy zaszczyt poznać Szanownego Pana. :slight_smile:

(Xavery edler Kłopocki) #3

Herr Potocki, mogę powiedzieć tylko jedno: Chciałbym, żeby takie niespodzianki spotykały mnie częściej! Nie na codzień wszak zdarza się, że zaczyna się z kimś rozmawiać w internecie, i okazuje się że to osoba z którą się miło gawędziło nieomal 10 lat temu :wink: Witam serdecznie, zachęcam do rozgoszczenia się, w razie pytań czy problemów służę pomocą!

(Emil Potocki) #4

Ja za to dziękuję uprzejmie za miłe powitanie! Szukam sobie właśnie miejsca, w którym mógłbym zacząć się udzielać; jeżeli Herren mają jakiekolwiek propozycje czy potrzebują pomocy, to byłaby doskonała okazja, abym mógł rozpocząć swoją przygodę na nowo. :slight_smile:

Myślę, że najpierw pozwolę sobie odwiedzić Budapeszt i zaangażować się w działanie lokalnych kawiarni artystycznych. Muszę tylko, naturalnie, dowiedzieć się gdzie bywa lokalna bohema i postarać się uniknąć spotkania!

(Xavery edler Kłopocki) #5

Cóż, jeśli chodzi o propozycje i znalezienie Herr czegoś do roboty, to może znajdziecie interesującym o taki drobny projekcik?
image

(Hauptmann_von_ Jasniewski) #6

Szanowni Panowie, Ekscelencjo! Wiedziony meandrami informacji ujrzałem wieść o propozycji utworzenia C.K Towarzystwa Historycznego. Szanowni Panowie, Ja, obywatel Cesarstwa pragnąłbym wyrazić szczere gratulacje, iż Ekscelencja wysunął tak wspaniały pomysł. Czy Towarzystwo rozpocznie swe prace i otwarte będzie dla chętnych działania ma rzecz naszej pięknej i bogatej Monarchia? Z wyrazami szacunku Hauptmann_von_Jasniewski

(Emil Potocki) #7

Zabrałem się już do pierwszych działań, mam nadzieję, że na dniach będę mógł przedstawić konkrety! Również uważam to za wyśmienity pomysł. Tymczasem próbuję również znaleźć sobie miejsce w kulturze, jeżeli Herren będą zainteresowani, to zachęcam z całych sił do publikowania utworów poświęconych Monarchii bądź autorstwa jej działaczy. Nie jestem pewien jaka jest ogólna opinia na ten temat, ale moim zdaniem to dobry sposób, aby przynajmniej nie stracić inspiracji!

#Edytowany - ale Herr @Hauptmann ma mój pełen szacunek za działania na jeszcze szerszą skalę!

(Hauptmann_von_ Jasniewski) #8

@Ekaton - Wielce dziękuję za dobre i pochwalne słowa. Szanowny Panie, jestem rad współdziałać w tworzącym się Towarzystwie Historycznym CK Monarchii. Mnie, osobie obcującej na co dzień z historią, mile słyszeć o tak zaszczytnej inicjatywie.
Dziękuję za pochwałę.

(Patryk I Labacki) #9

Witam bardzo serdecznie Jego Ekscelencje :slight_smile: C.K Towarzystwo Geograficzno - Historyczne już kiedyś istniało i zorganizowało wyprawę na wyspy Natańskie. Może czas wznowić działalność i pozwiedzać ciekawe zakamarki Monarchii w raz z naszym gościem? :blush:

(Andrew von Lichtenstein) #10

Wiram Ekscelencje i zapraszamxdo pozostania wMonarchii

(Emil Potocki) #11

@Patryk_I I ja witam, z przyjemnością wybrałbym się kiedyś w orszaku WKM do Natanii! Słyszałem o niej same dobre rzeczy, kojarzę ją z krainą egzotyczną i interesującą. W Wiedniu za to zapraszam na rozmowy przy winie!

@Andrew_von_Lichtenst Dziękuję, Herr von Lichtenstein! Proszę wybaczyć może nieco obcesowe pytanie, ale czy jest Herr spokrewniony z von Lichtensteinami od strony Michaela czy Vladimira, arystokratów teutońskich lub Karoliny Aleksandry, królowej Dreamlandu? Ma Herr bardzo dobrze mi znane nazwisko które przywołuje u mnie niezwykle pozytywne emocje i duży szacunek.

(Andrew von Lichtenstein) #12

Szanowny Panie Niestety nie mam koligacji z Pana kolegami, Podziwiam Pana mundur, gratuluje