W sprawie wojskowości

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #1

Temat do dyskusji o wojskowości

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #2

Szanowni Panowie
Niedługo może się okazać, że dojdzie do wojny. W czasie walk, giną ludzie, to straszne. W czasie walk giną również konie, które wykorzystujemy dla jednostek kawalerii i jako środek transportu, w artylerii do ciągniecia dział i jaszczy i taborach do ciągnięcia wozów. Zauważyłem, że nie mamy stadnin, które zajmowałyby się hodowlą koni.
Mam propozycję, założenia kilku stadnin państwowych, oraz może ktoś by chciał założyć stadniny prywatne. Miałby z tego dochód.
Chciałbym usłyszeć głosy wszystkich zainteresowanych czyli Szefa Sztabu Generalnego, Premiera Rządu oraz opinie namiestników

(Wiktor Toghon) #3

Świetny pomysł tylko nie mam pojęcia jak to rozwiązać technicznie.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #4

Prywatne stadniny dostawałyby comiesięczne zamówienie na konie. Jeżeli dostarczałyby konie to otrzymywałyby zapłatę - technicznie - zainteresowany musiałby zrobić 3-4 wpisy w miesiącu o stadninie - pokazać masci koni, przedstawić różnice miedzy wieszchowym a pociągowym koniem. co kwartał przygotowywałby 3-5 zagadek. Kto by wygrał dostawałby od Państwa nagrodę pieniężną. Sam właściciel stadniny nie mógłby brać udziału w konkursie. Można by było co jakiś czas robić wystawy koni