Wieści z kolonii

(Wiktor Toghon) #24

Wieści z kolonii 7#
Rozpoczęła się akcja “Dąb”. Jej celem jest zastąpienie środowiska leśnego terenami nadającymi się do uprawy winorośli.
images

Wieści z kolonii 8#
Kontynuowany jest proces przejmowania pełnej kontroli nad terenami Weinlandu. Udało Nam się już opanować całe wybrzeże.

Mapa_Nordaty_-_11-11-2018%20(2)

1 Like

(Andream von Salza) #25

Witam
Potrzebny byłby mały szpitalik, którym opiekowałby się Zakon ?

2 Likes

(Moritz von Oranien-Nassau) #26

Zakon mógłby podjąć także działalność misyjną.

1 Like

(Jan von Rainer) #27

Co wiecie o lokalnych o lokalnych mieszkańcach? Jaką wyznają religię? Czy to potomkowie jakiejś zapomnianej mikronacji? Bo piraci którzy tam grasują opowiadają o ludziach skłonnych zaatakować piracką barkę gdy ta przypłynie do brzegu za pomocą łuków i dzid.

0 Likes

(Wiktor Toghon) #29

Na pewno nie zaszkodzi.

Może próbować, ale oświadczam że nie mamy środków do zapewnienia Zakonowi odpowiedniego bezpieczeństwa.

Żadnych profesjonalnych badać nie przeprowadziliśmy. Z obserwacji mogę powiedzieć że cywilizacyjnie są gdzieś w epoce brązu, cerę mają raczej jasną, a modlą się do drzew, piorunów i jeleni.

1 Like

(Wiktor Toghon) #30

Wieści z kolonii 9#
Po niemal miesięcznej walce z żywiołem udało Nam się przywrócić łączność ze światem. Udało się również uzyskać kontrolę nad całym Weinlandem. Sadzonki przetrwały a budowa portu zbliża się ku końcowi.
ZIMA NAS NIE ZŁAMIE!!!

3 Likes

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #31

Wielmożny Książe
Co się dzieje w Kolonii. Dawno nie mieliśmy wieści.

2 Likes

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #32

Jak postawię okręty pod parą, to może wybiorę się do Księcia w odwiedziny

2 Likes

(Franciszek Leopold I) #33

Uważam że to doskonały pomysł, Hoheit!
Brak wiadomości zimą był w pełni zrozumiały, jako że nie mamy połączenia lotniczego z Nordatą, natomiast teraz, kiedy podróż morska jest już bezpieczna, koniecznie należy wysłać konwój z zaopatrzeniem dla załogi JXM, rzecz jasna ze stosowną eskortą.

Czy mam rozumieć, że Wasza Wysokość pragnie samemu poprowadzić tę misję? :slight_smile:

1 Like

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #34

Jeżeli WCKM wyda taki rozkaz, wykonam go.
Muszę mieć tylko dwa tygodnie, aby nasza marynarka do końca się obudziła

1 Like

(Franciszek Leopold I) #35

Raczej zastanawiam się czy Ci tej eskapady nie zabronić, drogi Kuzynie, jesteś dla nas zbyt cenny żebyś miał się utopić gdzieś w lodowatych nordackich morzach :wink:

1 Like

(Erik Blume) #36

Czy ma to być zatem wyprawa o oficjalno-wojskowym charakterze, czy też przewidziani są również chętni dokonania odwiedzin pasażerowie? :wink:

2 Likes

(Moritz von Oranien-Nassau) #37

Jeśli tak to jestem chętny.

2 Likes

(Franciszek Leopold I) #38

No pewnie, kto by się nie chciał wybrać na wycieczkę w egzotyczne kraje na koszt Kriegsmarine :wink:

3 Likes

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #39

Wasza Cesarsko-Królewska Mość
Szanowni Panowie
Proponuję więc wyprawę poznawczą na okrętach wojennych. Wszyscy będą mile widziani.
Myślę, że dwa krążowniki wystarczą. Jeden dla JCKM, drogi dla reszty Panów.
Wygody , może nie jak hotelu z 5 gwiazdkami, ale gwarantuje.

3 Likes

(Inger von Beillschmidt) #40

To i ja poproszę tylko o datę rozpoczęcia rejsu, walizki będą już czekać :wink:

1 Like

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #41

Dla Pani postaramy się o specjalną kajutę. Ale innych wygód nie gwarantuję

2 Likes

(Moritz von Oranien-Nassau) #42

Wasza Wysokość!
Żołnierzowi wystarczy prycza i koc i jakiekolwiek jedzenie.

2 Likes

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #43

Jeżeli tak, to proponuję, aby każdy z Panów zabrał po dwóch adiutantów i trzech ordynansów.
Panno Inger Pani może zabrać do siedmiu osób służby.
Proponuję aby obiady i kolacje wszyscy jedli razem w mesie oficerskiej. Śniadania, gdzie kto chce.
Oczywiście wszystkie ograniczenia nie dotyczą Cesarza.

3 Likes

(Inger von Beillschmidt) #44

W takim razie więcej miejsca dla mnie jako, że mój panieński majątek służby nie zawiera, Wasza Wysokość ^^ Nie potrzeba mi wygód wykraczających poza podstawowe, proszę się o to nie martwić. Tym bardziej, że to tylko podróż, pytanie jak zostaniemy ugoszczeni na miejscu.

1 Like