Wieści z zagranicy


(Henryk von Groc Hrychowicz) #1

W Rzeczpospolitej Obojga Narodów zgodnie z prawem nastąpiło opróżnienie tronu.Koronę złożył Mikołaj I. Prymas Rzeczpospolitej zwołał Sejm Elekcyjny na którym szlachta obierze z pośród zgłoszonych kandydatów nowego władcę. Kto pragnie korony ma szansę ją zdobyć. :smile:

Rzeczpospolita Obojga Narodów • Zobacz wątek - Sejm Elekcyjny III VII A.D. MMXVII


(Thimoteus ik Hohentsolern) #2

no ej, bez przecinków to źle brzmi. a kim ty jesteś w RON? Bo cię nie poznaje Henryku :smiley:


(Wiktor Toghon at Atera) #3

Mogę się zgłosić? :stuck_out_tongue:


(Henryk von Groc Hrychowicz) #4

Nie powiedziałem że wybieram się na elekcję. Nie mam takich ambicji. Informacje przedstawiłem jako ciekawostkę dającą możliwość do przymierzenia korony Rzeczpospolitej. Może będą chętni. :smiley:


(Jerzy III von Oranien-Nassau) #5

Czas na zastanowienie jest bo się nieprędko cała szlachta zbierze.


(Henryk von Groc Hrychowicz) #6

Król Dreamlandu abdykował.

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=7906&p=49920#49920


(Wiktor Toghon at Atera) #7

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=7907&p=49921#49921
To jest jeszcze ciekawsze.


(Franciszek Józef II) #8

Chyba komuś bardzo nie odpowiada komunistyczna władza w Dreamlandzie i chce mieć jakąś kartę przetargową :-).


(Borys Targersdorf) #9

Mamy darmową reklamę :slight_smile: link


(Xavery edler Kłopocki) #10

–Czekam kiedy Daniel ogłosi że właśnie ukończył dawno rozpoczętą wyprawę na Księżyc, albo zdobycie Grodziska. -Regent wzruszył ramionami –To w zasadzie robi się powoli smutne.


(Wiktor Toghon at Atera) #11

Niby dojrzały polityk, a jednak jego też dopadła pixeloza. Może niech uda się na Nordatę?


(Henryk von Groc Hrychowicz) #12

To był dojrzały i rozważny polityk, którego zdanie i opinie były cenione i brane pod uwagę niemal w każdym kraju. Niestety od pewnego czasu pokazuje wszystkim swą drugą twarz. Wymyślił własna zabawę w Sułtanat do której pragnie wciągnąć innych i chwyta się każdej możliwości by swój plan zrealizować. Sądzę że postanowił wykorzystać Monarchie Austro-Węgierską by urzeczywistnić istnienie Sułtanatu, ale nie uzyskał w tym względzie poparcia więc stara się to wymusić.

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=8395&p=54766#p54755

Takiej dziecinady ciężko komentować, można jedynie życzyć sułtanowi powodzenia na Arktyce. Natomiast ostatnie wywody pana von Witta w czasie dyskusji na Kongresie dotyczące kwestii obszaru Śląska Austriackiego i Ziemi Krakowskiej dobitnie świadczą, że z premedytacją próbuje wpływać na przyjecie niekorzystnych rozwiązań dla naszego kraju. Król Ametyst jasno oświadczył, iż ZSKHiW wystąpiło o zgodę na zajecie tego obszaru, ale mimo uzyskania zgody nigdy do tego zajęcia nie doszło. Tymczasem według von Witta tak czy siak, obszar ten należy do ZSKHiW. Oto fragment dyskusji.

I teraz moje pytanie, czy jest jak twierdzi von Witt ? W mojej ocenie skoro w/w obszar nie był pod powiernictwem Kongresu i nie był pod zwierzchnictwem ZSKHiW to stanowił obszarem niczyj, a obecnie stanowi integralna część Monarchii.

Czas zakończyć te przepychanki. Proszę by nasi przedstawiciele na Kongresie wnieśli oficjalny wniosek o zniesienie powiernictwa nad obszarem Monarchii i przekazaniu go na powrót pod jurysdykcję Austro-Węgier.


(Franciszek Józef II) #13

Dodam od siebie, że w Kongresie już jest taki wniosek.


(Henryk von Groc Hrychowicz) #14

Wasza Cesarska Mość, Uchwała o zniesieniu powiernictwa rzeczywiście jest, co mnie cieszy. Jednak precyzując, chodziło o wniosek formalny o poddanie uchwały pod głosowanie.


(Xavery edler Kłopocki) #15

Tymczasem, z rzeczywiście interesujących wiadomości zagranicznych: Pustkowia :: Remont trakcji kolejowej na linii Wiedeń-Winktown pod znakiem zapytania

General @Henryk_von_Groc, co wiemy na ten temat?


(Borys Targersdorf) #16

Dobre :slight_smile:


(Henryk von Groc Hrychowicz) #17

Ekscelencjo, nie wiem kto pisał ten artykuł i w jakim celu. Nie wiem też do kogo strzelali pijani żołnierze 17 brygady remontowej winków. Z przedmiotowego artykułu wynika, iż do zdarzenia doszło pod miastem Cardifberg, na terenie Pustkowi Winków.

Nasi żołnierze ze 101 pułku piechoty osłaniający prace batalionów budowlanych należycie wypełniają swoje zadanie, wiec opisane zdarzenie nie dotyczy naszych żołnierzy. Remont linii kolejowej Wiedeń - Winktown jest wykonywany bez zakłóceń i do dnia dzisiejszego przeprowadzono przegląd i naprawę uszkodzonych odcinków torowiska do stacji granicznej Semlin oznaczonej na mapie czerwona kropką. Żaden z naszych żołnierzy nie przekroczył mostu na Dunaju. Po zakończeniu remontu mostu nasze zadanie się kończy. Odcinek linii kolejowej po tamtej stronie rzeki jest na terytorium Pustkowi Winków i jego naprawa i udrożnienie zależy od Winków


(Borys Targersdorf) #18

Prowokacja ?


(Andrew von Lichtenstein) #19

Mnie też się tak wydaje


(Xavery edler Kłopocki) #20

Taka była i moja pierwsza myśl, ale nie chciałem pochopnie rzucać oskarżeń.