Wieści z zagranicy

(Patryk I Labacki) #102

A jakie jeśli można wiedzieć? :blush:

(Erik Blume) #103

Szanowni Pańowie, Dnia dzisiejszego, Sejm Elekcyjny RON na tron królewski wybrał Jaśnie Wielmożnego Maurycego Orańskiego. Gratulacje!

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #104

Jeszcze królem nie jestem,ale wszystko na to wskazuje.

(Borys Targersdorf) #105

Gratuluję i życzę owocnego panowania.

(Erik Blume) #106

Proszę wybaczyć, wygląda na to, że z tych całych emocji nieco się pospieszyłem :wink:

(Borys Targersdorf) #107

Władze Rzeczpospolitej doceniły pracę JE Blume na stanowisku ambasadora Monarchii w Warszawie.

Gratuluję Eryku :slight_smile:

(Erik Blume) #108

Wasza Ekscelencjo, wygląda na to, że stworzył Pan potwora :wink: A tak poważnie, to dziękuję, jestem w szoku!

(Borys Targersdorf) #109

Zmienię nazwisko na Frankenstein :smile:

(Andrew von Lichtenstein) #110

ja tez gratuluję

(Jerzy III von Oranien-Nassau) #111

I ja gratuluję.

(Patryk I Labacki) #112

Gratuluję i życzę powodzenia na tronie :blush:

(Xavery edler Kłopocki) #113

JXM Robert Fryderyk (@RCA) powołał dziś nowy rząd pod przewodnictwem Kanclerza — Konrada Jakuba wicehrabiego Arpeda-Friedmana w następującym składzie:

• wicehrabia Kristian Arped jako podkanclerzy
  • diuk Laurencjusz Ma Hi at Atero (@Laurencjusz) jako MSW
  • baron Wojciech Hergemon jako min. finansów i gospodarki
  • kawaler Jihymed Niezyd (@Jihymed) jako minister edukacji
  • hrabina Yennefer von Witcher jako minister rozrywki kultury.

Jak szanowni państwo sądzą, czego możemy się spodziewać po takim składzie sarmackiego rządu? Ja dodam od siebie, że liczę na zaproszenie w międzynarodowych zawodach Wyścigu z Jajkiem na Łyżce :wink:

(Xavery edler Kłopocki) #114

Co prawda wszyscy czujemy że Jego Książęca Wysokość Robert Fryderyk to ktoś raczej bliski niż obcy, ale sprawa jednak zagraniczna, dlatego piszę tutaj :wink: Mogę powiedzieć, co prawda tak pół-oficjalnie, że wydaje się że wszystkim formalnościom stało się zadość, i już wkrótce będziemy mogli przywitać w Wiedniu bardzo zacnego męża w roli przedstawiciela Sarmacji przy Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości! Może tym razem uda się jak nie bal, to chociaż jakąś popijawę małą kolację urządzić? :wink:

(Wilhelm II Chochla) #115

Jak mogę zostać z Bożej Łaski Królem?

(Franciszek Józef II) #116

Nie może Pan. Dziękuję.

(Xavery edler Kłopocki) #117

No według mojej wiedzy, to żeby zostać z Bożej Łaski np. królem, to konieczna jest Boża Łaska :wink: A jeśli chodzi panu o zostanie królem u nas, do niestety to stanowisko jest już obsadzone od bardzo dawna :slightly_smiling_face: Zapraszam do powiedzenia paru słów o sobie gdzieś w dziale Port w Trieście, jak poznamy Pana lepiej, to może wspólnie odkryjemy jakie zajęcie da Panu i nam wszystkim najwięcej dobrej zabawy!

(Borys Targersdorf) #118

Wystąpienie szefa dreamlandzkiego msz w Parlamencie. link

(Xavery edler Kłopocki) #119

Himmelaudon…

(Borys Targersdorf) #120

Nasz @Moritz zaręczył się z Karoliną Aleksandrą. link

(Andrew von Lichtenstein) #121

To chyba trzeba gratulować