Wizyta delegacji Suderlandu w Wiedniu

(Xavery edler Kłopocki) #1

CENTRUM INFORMACYJNE CESARSKIEGO I KRÓLEWSKIEGO DWORU

Wiedeń, 13 Oktobrer 1917(2017)
W dniu dzisiejszym rozpocznie się oficjalna wizyta w Wiedniu delegacji Republiki Suderlandu. Suderlandzki samolot rządowy z Prezydentem Republiki i Kierownikiem Resortu Spraw Zagranicznych na pokładzie powinien wylądować na Lotnisku Arcyksięcia Ferdynanda o godzinie :clock7:19:00

Zaraz po wylądowaniu dostojnych gości powita regent Kłopocki, następnie wszyscy udadzą się konwojem automobili do pałacu Schonbrunn, gdzie goście po odświeżeniu się wezmą udział w wydanym specjalnie na ich cześć niewielkim przyjęciu.

W sobotę rano goście zwiedzać będą z przewodnikiem Wiedeń i ogrody pałacowe, następnie po lunchu około godziny :clock1:13:00 oficjalnie przemówią Jego Cesarska i Królewska Mość oraz Prezydent Suderlandu. Po krótkiej przerwie goście wezmą udział w otwartym panelu dyskusyjnym nt. „Czy mikronacje przeżywają kryzys? Rola starych i nowych krajów w generowaniu aktywności” – wstęp wolny dla wszystkich mieszkańców Wiednia.

W niedzielę przedstawiciele Suderlandu i Monarchii będą za zamkniętymi drzwiami omawiać możliwości współpracy międzynarodowej.
Wizytę zakończy wizyta w Filharmonii Wiedeńskiej na specjalnym koncercie.

Wszystkie informacje podawane będą na bieżąco.

DW

@FJ2 @Lotnik @xavery @Hubert_Michalczak

(Erik Blume) #2

A czy można poprosić o słów parę w ramach recenzyi z koncertu w filharmonii?

(Xavery edler Kłopocki) #3

Choć godzina była jeszcze wczesna, nad Wiedniem już zapadła noc - o tej porze roku i na tej szerokości geograficznej było to spodziewane. Asfalt płyty lotniska lśnił od październikowej mżawki, a budynek terminala przyjęć był rzęsiście oświetlony. Cale otoczenie niejako trwało w zawieszeniu w oczekiwaniu na przylot znamienitych gości. Zarówno regent Kłopocki, oficjele, jak i orkiestra wojskowa i gwardziści. Wszyscy czekali. 4 minuty po dziewiętnastej samolot z herbem Suderlandu na boku wylądował ciężko na pasie. Po podstawionych schodkach, osłaniani parasolami od mżawki przez obsługę Pałacu, do terminalu zeszli Prezydent i KRSZ Suderlandu. Wojskowa orkiestra zagrała suderlandzki hymn, gwardziści stanęli na baczność, regent oparł się mocniej na lasce i wyprostował, przybierając na twarz serdeczny uśmiech. Po oficjalnym uścisku dłoni obu dostojników, uwiecznionym przez wszystkie media, regent zajął miejsce przy mównicy i rozpoczął następującymi słowami:

—Niezmiernie miło mi powitać dzisiaj przedstawicieli Republiki Suderlandu - prezydenta Michalczaka oraz ministra Lotnika! Jest to pierwsza wizyta delegacji zagranicznej w Wiedniu od czasu naszego odrodzenia, i chcemy aby to była wizyta znacząca. Tak jak symbolem była moja niedawna wizyta w Rzeczypospolitej Obojga Narodów - jednym z najstarszych państw Pollinu, tak i symbolem jest dla nas to, że jako pierwszych podejmujemy gości z Suderlandu - jednego z państw najmłodszych. Głęboko wierzę, że w nowych państwach, takich jak Suderland, leży przyszłość miikroświata - wśród ludzi którzy postrzegają życie i relacje inaczej niż my, weterani, i podchodzą do mikronacji z zupełnie nową energią. Ale wierzę też, że to na nas, bardziej doświadczonych, spoczywa odpowiedzialność za zagrzanie ich do walki, pokazanie im drogi i przekazanie wszystkiego czego się przez te lata nauczyliśmy. Ale najważniejsze jest jedno. Niezależnie od różnicy wieku i doświadczeń, musimy się traktować z szacunkiem i po partnersku. Nie wolno nam patrzeć na inne kraje z góry, czy nazywać ich pogardliwie „yoyonacjami” tylko dlatego że istnieją krócej. Szacunek i chęć wzajemnej nauki jest jedyną drogą jaka może zawrócić Mikroświat z drogi ku upadkowi. Dziękuję. —regent wykonał zapraszający gest do ministra Lotnika, zachęcając aby on zabrał głos.

(Filip Lotnik) #4

Kierownik Lotnik zbliżył się do mównicy, niestety problemy z mikrofonem opóźniły nieco przemowę. Po kilku minutach jednak, kierownik zabrał głos: Drodzy obywatele Monarchii Austro-Węgierskiej!

Przybywam dzisiaj do was, jako przedstawiciel drugiej najmłodszej Polskiej Mikronacji, aby poznać jedną z najstarszych. My, Suderlandczycy, niezmiernie podziwiamy wasz kraj, za to, że pomimo sytuacji kryzysowych od niemal 12 lat stanowicie ważną część mikroświata, my, jako młoda mikronacja, dążymy do celu podobnego, trwać jak najdłużej. Myślę, że wiele możemy się od was nauczyć, a kto wie, czy wy nie nauczycie się czegoś od nas? Pewien człowiek powiedział kiedyś: “Mikroświat żyje aferami, to napędza aktywność”, ale to nie musi być prawda. Możemy osiągnąć tyle samo, a nawet więcej, na współpracy i przyjaźni, a nie ciągłych kłótniach. Dlatego chciałbym zaoferować Jego Cesarskiej Mości traktat o wzajemnym uznaniu pomiędzy Republiką Suderlandu, a Austro- Węgrami. Chcemy, aby był to początek wspaniałej wspólnej przyszłości, opierającej się na współpracy i szacunku, pomiędzy Republiką a Monarchią. Mimo, że te dwa ustroje są diametralnie różne, to sprawa nie musi wyglądać tak samo z obywatelami. Dlatego chciałbym zaprosić wszystkich obywateli tej nacji, na obchody 1 rocznicy uchwalenia Konstytucji Republiki, oraz rocznicy pierwszych wyborów parlamentarnych w Suderlandzie. Uroczystości odbędą się w dniach 22-23 października, i może to być świetna okazja, aby państwo mogli zaznajomić się z naszą kulturą i klimatem. Chciałbym również serdecznie podziękować Regentowi Xaveremu Kłopockiemu, za ciepłe przyjęcie nas w tym pięknym mieście jakim jest Wiedeń. I jeszcze jedno panie Xavery, u nas nie ma ministrów :slight_smile:. Bądźcie pozdrowieni!

Po tych słowach Lotnik odszedł od mównicy, aby ustąpić miejsca prezydentowi.

(Prezydent Republiki Suderland Hubert Michalczak) #5

Witam wszystkich obywateli Monarchii Austrio-Węgierskiej. Jestem zaszczycony tutaj przebywać i podziwiać ten piękny kraj. Suderland byłby zaszczycony sojuszem między naszymi narodami. Mam nadzieje że będziemy razem współpracować i wspierać się na arenie międzynarodowej. Jestem pełen podziwu jak długo ta mikronacja istnieje i chciałbym życzyć dalszych sukcesów. Oczywiście przepraszam że nie mogę zostać w tym kraju podczas całej delegacji lecz mam debatę która będzie decydującą nad przyszłym Prezydentem Suderland. Nie zwłocznie na wynik tych wyborów jestem pewien że traktat między naszymi krajami zostanie podpisany a nasza współpraca będzie trwała długie lata.

(Xavery edler Kłopocki) #6

(Koniec części oficjalnej na dziś, część nieoficjalna tutaj )

(Henryk von Groc Hrychowicz) #7

Witam Pana Prezydenta i Jego Ekscelencję Kierownika Resortu Spraw Zagranicznych Republiki Suderlandu w Wiedniu.

(Xavery edler Kłopocki) #8

(Franciszek Józef II) #9

Ekscelencje,

Najmocniej przepraszam, że - z przyczyn ode mnie niezależnych - nie mogłem przybyć na uroczystość i moje przemówienie się opóźniło. Chciałbym przywitać Ekscelencje na gościnnej ziemi austro-węgierskiej, choć tak świetnie uczynił to już Jego Wysokość Regent.

Chciałbym zaznaczyć, że Monarchia Austro-Węgierska w swej przeszłości doznawała problemów z uznaniem międzynarodowym - jestem przekonany, że nie są one potrzebne. Jak tylko zostanie wyłoniony rząd, z pewnością rozpoczniemy formalne ramy naszej współpracy, niemniej jednak chciałbym wyrazić nadzieję, iż rozpocznie się ona i bez tego - na polu kultury czy biznesu. W dalszej perspektywie widziałbym rozwój działań dyplomatycznych, tak aby ożywić tę - zaniedbaną na całym świecie - dziedzinę. Ufam, iż to spotkanie zaowocuje dalszymi inicjatywami, także z naszej strony.

Wierzę, że Wiedeń i Austro-Węgry będą Ekscelencje wspominać pozytywnie i chętnie tu wracać, tak w czasie wizyt państwowych bądź roboczych, jak i prywatnie, a każda taka wizyta zacieśni więzy między naszymi krajami.

Dziękuję.

(Filip Lotnik) #10

Wasza Cesarska Mość.

Oczywiście nie ma problemu, każdy ma swoje obowiązki zarówno realne jak i wirtualne, sam nie byłem dzisiaj pewien czy pojawię się na uroczystości. Niestety nie jestem pewien czy prezydent Michalczak wygłosi przemówienie, albowiem rozpoczął on już przygotowania do wylotu z powodu prezydenckiej debaty, która odbędzie się o godzinie 20.00 w Suderlandzie. Na razie czuje się upoważniony aby mówić w jego imieniu. Suderland jest gotowy aby w każdej chwili podpisać z J.C.M traktat o wzajemnym uznaniu, więc kiedy tylko będą państwo gotowi, proszę dać znać. Od siebie chciałbym tylko dodać, że uważam Austro-Węgry za kraj wyjątkowy, zupełnie inny od najaktywniejszych nacji takich jak Dreamland czy Saramcja. Urzekła mnie również kultura jaką praktycznie wszyscy obywatele tutaj prezentują, wydaje się do być niezwykłe patrząc na dzisiejsze smutne standardy. Oczywiście Suderland jest otwarty na wszelką dalszą współpracę między naszymi narodami.

Dziękuję.

(Prezydent Republiki Suderland Hubert Michalczak) #11

Jestem ogromnie wdzięczny że Monarchia Austrio-Węgierska ma tak otwarte ręce dla naszego państwa. Z chęcią skorzystam z zaproszenia na przyszłość. I też chciałbym zaprosić waszą Ekscelencje do Suderland. Niech nasze relacje będą długie oraz mocne. Jeżeli potrzebujecie jakichkolwiek wskazówek lub pomocy proszę liczyć na nas, pomożemy jak tylko na to pozwoli sytuacja. Co do uznania międzynarodowego, możecie liczyć na naszą pomoc oraz uznanie.

Moja przygoda z Monarchia Austrio-Węgier dobiega końca z względu na wybory Prezydenckie w państwie a mianowicie debatę. Lecz mam nadzieje że jeszcze przybęde tutaj na dłuższy pobyt, jako Prezydent lub były.

Dziękuję serdecznie za miłe powidanie i gościne. Do zobaczenia w bliskiej przyszłości.

(Xavery edler Kłopocki) #12

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: DEBATA - Kondycja mikronacji