Wizyta JCiKM Franciszka Leopolda I w Grazu

Przedpołudnie Jego Cesarska Mość spędził na spotkaniach z przedsiębiorcami z obszaru Styrii, Karyntii i Krainy, które zakończył wizytą w Steiermärkische Fabriks Puch - AG. Rozmawiając z inżynierami i właścicielami tej fabryki Jego Cesarską Mość zainteresowały najnowsze osiągnięcia tej gałęzi gospodarki. W podziękowaniu za wizytę i zainteresowanie rozwojem przemysłu, Zakłady Pucha ofiarowały Franciszkowi Leopoldowi I najnowszy produkt firmy - samochód Puch XIX Alpenwagen, który wejdzie na rynek dopiero od stycznia przyszłego roku.


Puch XIX Alpenwagen
3 Likes

Piękna gablota!

1 Like

To prawda zgadzam sie

1 Like

Regent pochylił się w stronę Jego Wysokości von Hohenberg
-Może warto zakupić kilka automobili dla celów reprezentatywnych?

Jego Cesarskiej Mości Franciszka Leopolda I następnego dnia spotkał się na rynku z mieszkańcami Grazu oraz obywatelami całego księstwa, po czym udał się na dworzec kolejowy i po uroczystym pożegnaniu w którym uczestniczyli dygnitarze Księstwa Styrii z generałem Groc Hrychowiczem na czele wyruszył specjalnym pociągiem do Wiednia.

3 Likes

W imieniu Jego Cesarskie Królewskiej Mości Franciszka Leopolda i własnym bardzo dziękuję za wspaniałe przyjęcie przez lud Księstwa Syrii, a w szczególności przez generała Henryka von Groc Hrychowicza

3 Likes

I ja również składam piękne dzięki za tak udaną i owocną wizytę.
Chciałem przeprosić, że czynię to dopiero teraz, ale w podróży złapała mnie niestety ciężka (realna) angina, i nie wstawałem z łóżka – dziękuję dorgi Kuzynie, że złożyłeś to podziękowanie w mym imieniu.
Wkrótce wydam oficjalną notę prasową w sprawie wizyty.

3 Likes

Majestat
życzę dużo zdrowia.

1 Like

Jestem za tylko czy mamy pieniądze

Mamy pieniądze.

to jeszcze zgoda JCKM I kupujemy

Wielmożny Regencie
To kiedy kupujemy samochody.
Teraz do pracy chodzę pieszo, już mnie nogi bolą i odciski

Dobrze, że jesiennej pluchy nie ma :slight_smile: Kupujemy, kupujemy.

Przepraszam za opóźnienie i przedstawiam podsumowanie wizyty.
https://kiosk.austro-wegry.org/2018/12/06/podsumowanie-wizyty-jckm-w-grazu/

1 Like

Niech żyję Styria!!!
Niech żyją Austro-Węgry!!!

JE Ekscelencji @Groc serdecznie gratuluję, doskonały gospodarz, prawodawca, wybitny!!! mąż stanu oraz odważny żołnierz.

2 Likes

Z całego servant gratuluję Ekscelencji von Groc otrzymanego tytułu
Viva!!!

3 Likes

A kiedy Miłościwy Pan @franz_leopold ma zamiar odwiedzić Lwów i Kraków?

Wasza Wysokość, wolałbym nie uprzedzać faktów :slight_smile:
Obiecuję że kiedy tylko ustalone zostaną wszystkie szczegóły, Biuro Prasowe poda je do publicznej wiadomości bezzwłocznie.

Wasza Cesarska Mość niezmiernie mnie cieszy, iż tak wysoko i ciepło oceniona została wizyta Waszej Wysokości w Grazu. Jeszcze raz z serca dziękuję za tą wizytę, tym bardziej że Wasza Cesarska Mość wybrał na pierwszą swoją podróż po Krajach Monarchii właśnie Styrię. Wiele to dla mnie znaczy. Pragnę też gorąco podziękować za nadaną godność grafa. Zaszczyt to dla mnie właśnie z rak Waszej Cesarskiej Mości go odebrać. Pragnę zapewnić co Styria zawsze będzie wspierać Waszą Cesarską Mość i Monarchię Austro-Węgierską.

3 Likes

Wielmożny Hrabio!
Na cel swojej pierwszej podróży wybrałem właśnie Styrię - a nie na przykład Lemberg z którym jestem osobiście związany - nieprzypadkowo.
Księstwo Styrii zawsze było prawdziwą podporą Austro-Węgier oraz jednym z najważniejszych ośrodków naddunajskiego życia naukowego czy kulturalnego, jak również aktywności.
Nawet te jakże niefortunne wydarzenia które miały miejsce wiosną tego roku spowodowane były niczym innym jak tylko pragnieniem styryjskiej części poddanych Tronu, pragnieniem aby Monarchia nie pogrążyła się w maraźmie i stagnacji po raz kolejny; jakkolwiek muszę wyraźnie zaznaczyć, że nie ma i nie może być zgody na rozwiązywanie problemów poprzez rokosze i zbrojne wystąpienia, to muszę jednak rzec, że intencjom mieszkańców Styrii nie można nic zarzucić.
Postanowiłem w pierwszej kolejności udać się do Grazu również po to, aby wysłać pewien komunikat - Styria jest, była i będzie nieodłączną, a wręcz nieodzowną częścią Monarchii, zaś wszystkie zaszłości traktujemy jako zwykłe rodzinne nieporozumienie, uznając tym samym, że wszystkie winy zostały zmazane.
Załączam ukłony i wyrazy rewerencji dla Jaśnie Wielmożnego Hrabiego jak też wszystkich swych poddanych w Styrii, Karyntii oraz Krainie.

3 Likes