Wizyta JCiKM Franciszka Leopolda I w Grazu

to jeszcze zgoda JCKM I kupujemy

Wielmożny Regencie
To kiedy kupujemy samochody.
Teraz do pracy chodzę pieszo, już mnie nogi bolą i odciski

Dobrze, że jesiennej pluchy nie ma :slight_smile: Kupujemy, kupujemy.

Przepraszam za opóźnienie i przedstawiam podsumowanie wizyty.
https://kiosk.austro-wegry.org/2018/12/06/podsumowanie-wizyty-jckm-w-grazu/

1 Like

Niech żyję Styria!!!
Niech żyją Austro-Węgry!!!

JE Ekscelencji @Groc serdecznie gratuluję, doskonały gospodarz, prawodawca, wybitny!!! mąż stanu oraz odważny żołnierz.

2 Likes

Z całego servant gratuluję Ekscelencji von Groc otrzymanego tytułu
Viva!!!

3 Likes

A kiedy Miłościwy Pan @franz_leopold ma zamiar odwiedzić Lwów i Kraków?

Wasza Wysokość, wolałbym nie uprzedzać faktów :slight_smile:
Obiecuję że kiedy tylko ustalone zostaną wszystkie szczegóły, Biuro Prasowe poda je do publicznej wiadomości bezzwłocznie.

Wasza Cesarska Mość niezmiernie mnie cieszy, iż tak wysoko i ciepło oceniona została wizyta Waszej Wysokości w Grazu. Jeszcze raz z serca dziękuję za tą wizytę, tym bardziej że Wasza Cesarska Mość wybrał na pierwszą swoją podróż po Krajach Monarchii właśnie Styrię. Wiele to dla mnie znaczy. Pragnę też gorąco podziękować za nadaną godność grafa. Zaszczyt to dla mnie właśnie z rak Waszej Cesarskiej Mości go odebrać. Pragnę zapewnić co Styria zawsze będzie wspierać Waszą Cesarską Mość i Monarchię Austro-Węgierską.

3 Likes

Wielmożny Hrabio!
Na cel swojej pierwszej podróży wybrałem właśnie Styrię - a nie na przykład Lemberg z którym jestem osobiście związany - nieprzypadkowo.
Księstwo Styrii zawsze było prawdziwą podporą Austro-Węgier oraz jednym z najważniejszych ośrodków naddunajskiego życia naukowego czy kulturalnego, jak również aktywności.
Nawet te jakże niefortunne wydarzenia które miały miejsce wiosną tego roku spowodowane były niczym innym jak tylko pragnieniem styryjskiej części poddanych Tronu, pragnieniem aby Monarchia nie pogrążyła się w maraźmie i stagnacji po raz kolejny; jakkolwiek muszę wyraźnie zaznaczyć, że nie ma i nie może być zgody na rozwiązywanie problemów poprzez rokosze i zbrojne wystąpienia, to muszę jednak rzec, że intencjom mieszkańców Styrii nie można nic zarzucić.
Postanowiłem w pierwszej kolejności udać się do Grazu również po to, aby wysłać pewien komunikat - Styria jest, była i będzie nieodłączną, a wręcz nieodzowną częścią Monarchii, zaś wszystkie zaszłości traktujemy jako zwykłe rodzinne nieporozumienie, uznając tym samym, że wszystkie winy zostały zmazane.
Załączam ukłony i wyrazy rewerencji dla Jaśnie Wielmożnego Hrabiego jak też wszystkich swych poddanych w Styrii, Karyntii oraz Krainie.

3 Likes