Wizyta JE Wilhelma Orańskiego


(Inger von Beillschmidt) #1

Deszcz zacinał o przeszklone wiaty nad peronami, kiedy na Hauptbahnhof Wien ze świstem hamującej lokomotywy wjechał pociąg wiozący Jego Eminencję Wilhelma Orańskiego. Na miejscu czekał już na niego przedstawiciel Cesarskiego Dworu, @Andrew_von_Lichtenst , który wraz ze skromną świtą uroczyście powitał szanownego gościa.


(Wilhelm Orański) #2
Gdy tylko Jego Eminencja Orański zjawił się na miejscu, dało się usłyszeć dźwięk trąb, oznaczający przybycie rotryjskiego dostojnika. Krople deszczu powoli opadały na długie cappa magna i galero z długimi chwostami. Mimo pochmurnej pogody lśnił złoty, wysadzany rubinami pektorał, wiszący na szyi kardynała. Orański, krocząc w kierunku przedstawiciela dworu, błogosławił zebrany lud.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #3

Do Kardynała Wilhelma Orańskiego podszedł w mundurze Andrew von Habsburg, zasalutował i podał rękę.
Rozpoczął krótkie powitanie

  • W imieniu Jego Cesarsko-Królewskiej Mości Franciszka Leopolda witam Waszą Eminencję w gościnnej Monarchii Naddunajskiej. Mam nadzieję, że pobyt Waszej Eminencji w Austro-Węgrzech przyniesie owoce obu naszym krajom. Ze swej strony obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby się tak stało. Zapraszam teraz Eminencję do powozu, udamy się na spotkanie z Cesarzem.

Po zakończeniu przemówienia Andrew von Habsburg ponownie zasatował i wskazał drogę do powozu.


(Radim Tvirdik) #4

Będzie przeciek prasowy?