Wniosek o dyskusję nt. znaków granicznych krajów koronnych

(Franz Joseph von Habsburg) #1
godlo-list
Franz Josef II
k. u. k. Hofburg Palast
Michaelerkuppel
Wien
Ehzgtm. Österreich u. d. Enns

Herr Direktor
k. u. k. Verwaltungsbüro
Xavery Kłopocki @FLI
Landstagsgebäude
Marschallstraße 1 (ul. Marszałkowska 1)
Lemberg (Lwów, Львів)
Kgr. Galizien u. Lodomerien

Wien, 10. November 1917

Sehr geehrter Herr Direktor,

Zwracam się do Pana Dyrektora, na podstawie art. 53 Ugody, z wnioskiem o rozpoczęcie dyskusji nad ujednoliceniem wyglądu “znaków granicznych” (wszak wchodząc w odnośnik wchodzi się na teren danego kraju) krajów koronnych na forum Monarchii. W owej dyskusji proponuję przyjęcie wytycznych dotyczących wyżej wymienionych znaków. Każdy z nich osobno ma większą lub mniejszą wartość estetyczną, razem jednak stanowią - w moim odczuciu - zbyt pokaźną feerię barw i stylów, niezależną od ich indywidualnego poziomu estetyki.

Swój wniosek motywuję tym, iż forum Monarchii stanowi jednocześnie jej bilet wizytowy. Sądzę, że będzie tak także wówczas, gdy Monarchia zyska swą witrynę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż jest Pan Dyrektor obarczony innymi obowiązkami, dlatego wraz z wnioskiem o dyskusję oferuję swoją pomoc, o ile takowa będzie potrzebna. Z radością przybędę do Lwowa, by uczestniczyć w takiej dyskusji, a także pomóc w tworzeniu znaków granicznych krajów koronnych.

Hochachstungsvoll,
(-) Franz Josef II, I. R., m. p.

(Franz Joseph von Habsburg) #2

Pozwoliłem sobie zmienić herby w działach forum, jeżeli się nie podobają, to wrócimy do poprzednich :-).

(Borys Targersdorf) #3

Jest dobrze :slight_smile:

(Wiktor Toghon) #4

mi również odpowiadają.

(Erik Blume) #5

Są bardzo estetyczne i w klimacie.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #6

W pełni akceptuję.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #7

Popieram

(Franciszek Leopold I) #8
Lemberg, 12 November 1917(2017)r

Ihre Majestät!

Uprzejmie informuję, że wniosek do rozpatrzenia przyjąłem, o decyzji poinformuję w przedziale 7 dni roboczych licząc od jutra.

Kłopocki
k. u. k. Verwaltungsbürodirektor

(Franciszek Leopold I) #9

Majestät! @FJ2
Obywatelki i obywatele! @Buerger

Na wniosek i po konsultacji z Tronem, przy nieocenionym wsparciu herr @Erik a Blume, stworzyliśmy następującą koncepcję (na przykładzie Królestwa Czech):
Bohmen
Jak państwo widzicie, nasz zespół artystów inspirował się wyglądem tabliczek wiszących w każdym lokalnym urzędzie w krajach Monarchii. Uznaliśmy, że w ten sposób najlepiej oddać można specyfikę owych, jak słusznie zauważył Najjaśniejszy Pan, „znaków granicznych”, jednocześnie wpisując się w dotychczasową stylistykę stron Monarchii.

Co Państwo sądzicie?

Poradnik - Herby Krajów Koronnych
(Henryk von Groc Hrychowicz) #10

Jestem pod wrażeniem. Mnie się podoba. :slight_smile:

(Wiktor Toghon) #11

Nie mam zastrzeżeń,

(Franz Joseph von Habsburg) #12

Wspaniałe!

(Erik Blume) #13

Wasza Wysokość, w dalszym ciągu nie mogę się doczekać oficjalnego emblematu Biura Administracji :wink:

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #14

Mnie tez się podoba, gratuluję

(Erik Blume) #15

Cóż za lśniąca wspaniała tablica przy Wiedniu! Gratuluję, Wasza Wysokość, wyszło przepysznie.

(Patryk I Labacki) #16

Mnie się bardzo podoba i szczerze gratuluję wykonania :slightly_smiling_face:

(Franciszek Leopold I) #17

Danke Schön!