Wojna w Austrii górnej

(Thimoteus ik Hohentsolern) #1

Dnia 17.5 Królewska Armia Węgierska przeszedłem Granice dzielące Księstwo Austri Dolnej i Królestwa Węgier. Armia miała za zadanie szturm na Wiedeń, by obalić Reżym tamtego Księcia. Książe tamten okazał się największym draniem nad Dunajem, w chwili nie obecności Króla Tymoteusza Fryderyka wydał sfałszowaną ustawę Sejmu o powołaniu go na Regenta, a po tym zajął wszystkie tereny niczyje na terenach Austro-Węgier i nazwał się ich Arcyksięciem. Po powrocie Monarchy, Król (Tymoteusz) kazał natychmiast wydalić go z Królestwa a następnie wydał rozkazy by obalić Reżym drania.

(Franciszek Leopold I) #2

No masz, to nam królami obrodziło…

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #3

Szanowny Gubernatorze Węgier
Czy Ekscelencja ustalał swoje posunięcie z Radą. Intencje mogę zrozumieć, ale żeby się nie okazało , że teraz Pan będzie ścigany
Moja dobra rada niech Pan jak najszybciej skontaktuje się z Ekscelencją Borysem i ustalić co dalej

(Borys Targersdorf) #4

Ja tylko mam nadzieję,że wydalanie przeszło bezboleśnie:)))

(Tomasz Dostojewski) #5

Osobiście nie widzę sensu tej interwencji. Przecież Leszek wycofał się ze swoich poczynań względem Węgier.

(Borys Targersdorf) #6

Dokładanie, koniec wygłupów.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #7

Popieram panów opinie. Podtrzymywanie tego konfliktu nie służy rozwojowi żadnego z krajów w niego zaangażowanych. Co gorsza może rzutować na ich przyszłość. Myślę, że wojska z obszaru Królestwa Węgier powinny ruszyć ma wschód by przejąć kontrole nad resztą terytoriów Węgierskich, a Księstwo Austri Dolnej pozostawić nienaruszonym.

(Franciszek Leopold I) #8

Nie chciałbym być nieprzyjemny, ale zarówno Dolna Austria jak i Węgry mogłyby się zająć rozbudową przemysłu, kultury czy infrastruktury zamiast wydawać oświadczenia i wysyłać wojska gdzie popadnie.

(Franciszek Leopold I) #9

Wydzielono 11 postów tworząc nowy wątek: Struktura CK armii

(Thimoteus ik Hohentsolern) #10

Dobra, panowie. Trochę (xD) przesadziłem. Jak widać szybko się wkurzam. Armia dostała rozkaz odwrócenia.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #11

Gratuluję rozsądnej decyzji