Zaproszenie na Kongres Orientyki

(Adam Peterelli) #1
ZAPROSZENIE
Mamy zaszczyt zaprosić delegację Monarchii Austro-Węgier na V spotkanie Kongresu Orientyki,

które odbędzie się w d. 2-X-2017 - 22-X-2017 w Trizopolis.
Podstawowe tematy - granice kontynentu Orientyki, terytoria powiernicze MAW.
Prosimy o zgłaszanie się w tym wątku.

(Strona powinna być widoczna po zalogowaniu w wypadku braku dostępu)

Z poważaniem,

Adam Peterelli

Prezydent Trizondalu

<<<☼>>>

(Henryk von Groc Hrychowicz) #2

Jutro zaczyna się Kongres. Czy JCiKM Franciszek Józef będzie reprezentował Monarchię Austro-Węgier w Trizopolis ?

(Borys Targersdorf) #3

Zapewne Regent zgłosi Delegację dzisiaj, więc przyjazd nastąpi tuz przed rozpoczęciem obrad.

(Borys Targersdorf) #4

czy dług będziemy jeszcze trzymani w niepewności??

(Franciszek Leopold I) #5

Meine Herren, jeszcze dzisiaj wieczorem wystawię oficjalną misję dyplomatyczną, wszyscy uczestnicy są powiadomieni. W skład poselstwa wejdą:

Przepraszam za zwłokę, ale zdrowie wciąż nie pozwala mi na taki poziom aktywności jaki chciałbym wykazać… Mam szczerą nadzieję, że Najjaśniejszy Pan po powrocie z Dreamlandu powróci także do pełnienia obowiązków.
Pozdrawiam serdecznie, Gute Nacht!

(Franciszek Leopold I) #6

Trizopolis

(Henryk von Groc Hrychowicz) #7

Niezmiernie się cieszę, iż delegacja Monarchii Austro-Węgier dotarła na Kongres. Liczę na relacje z przebiegu obrad, bowiem dostęp dla obserwatorów został zamknięty i takie rozwiązanie jest trochę dziwne.
Jak by nie było, omawiane sprawy i podejmowane decyzje będą dotyczyły kontynentu i państw które współtworzymy wszyscy. Każdy zainteresowany obywatel państw położonych na kontynencie powinien mieć możliwość odniesienia się do omawianych kwestii i przedstawienia delegatom swego państwa własnej opinii w poruszanych kwestiach.

(Borys Targersdorf) #8

Ja też się ciesze, że delegacja Monarchii dotarła na miejsce a jeszcze bardziej bym się cieszył aby własną osoba cysorz tam się stawił.

(Borys Targersdorf) #9

Oprócz kluczowego tematu dla obywateli MAW czyli uchylenia ustawy o ziemiach powierniczych byłej Monarchii toczy się dyskusja o wspólnej gospodarce i manewrach wojskowych na ziemiach niczyich.
Pozwoliłem sobie zgłosić MAW do tych manewrów.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #10

K.u.K Kriegsmarine też ?

(Borys Targersdorf) #11

Też :slight_smile: Krigsamirine też.

(Franciszek Leopold I) #12

Zapraszam do dyskusji na bieżąco na naszym czacie na żywo!

(Henryk von Groc Hrychowicz) #15

Proszę by nasi przedstawiciele na Kongresie podjęli bardziej aktywne działania. Czas skończyć szopkę jaka ma miejsce w dyskusji o naszym kraju. Czas złożyć oficjalny wniosek o zniesienie powiernictwa Kongresu nad obszarem Monarchii i przekazanie go na powrót pod jurysdykcję Austro-Węgier.

Przypomnieć też należy, iż nie jesteśmy nowym krajem który stara się o lokację na kontynencie, odbudowujemy jedynie swoja państwowość i nie poszukujemy niczyjej aprobaty. Nie mieszamy się w wewnętrzne sprawy żadnego kraju i oczekujemy tego samego. Liczymy też na odnowienie dawnych relacji w stosunkach międzynarodowych ale na zasadzie partnerskiej współpracy, a nie narzucanych rozwiązań.

(Franz Joseph von Habsburg) #16

Zrobię to. Jeżeli nie zostaną uznane nasze prawa, trudno, przecież “sami się nie zlikwidujemy”.

(Henryk von Groc Hrychowicz) #17

Dziękuję Waszej Cesarskiej Mości. Myślę, że mamy jeszcze na Orientyce na tyle dużo przyjaciół , iż takiego scenariusza nie musimy rozważać. :slight_smile: Cieszy mnie również deklaracja Jego Ekscelencji von Witta dotycząca poparcia przez Królestwo Elderlandu względem zniesienia powiernictwa.
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=8345&p=54779#p54779

Jedyne o co prosił bym Jego Ekscelencję, to by zechciał się określić, czy występuje w imieniu Królestwa Dreamlandu, Królestwa Elderlandu, swoim własnym czy Sułtanatu Witalisów, bo są momenty w kontaktach z Jego Ekscelencją że można się pogubić.

Kongres Orientyki '17 - dyskusje
(Franciszek Leopold I) #18

Przedstawiłem nasze stanowisko odnośnie kluczowego tematu, po konsultacjach z Najjaśniejszym Panem wypowiem się w pozostałych .

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #19

Jeżeli członkowie kongresu nas nie chcą trudno ich strata. Państwa które będą chciały nawiązać z nami kontakt będziemy współpracować. Z innymi nie musimy mieć nic do czynienia. To nam ma sprqwiać przyjemność bycie w MAW, a nie osobom które nie mają nic wspólnego z naszą Monarchią

(Franciszek Leopold I) #20

Andrew, nie ma powodu do emocji, nikt póki co nie stawia żadnych przeszkód, tym niemniej uznałem że nie zaszkodzi przedstawić naszego stanowiska dobitnie.

(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) #21

Podchodzę do tego spokojnie, tylko uważam że ważniejszy jest MA W niż państwa ścienne. Jeżeli chcą nam odebrać jakieś części Monarchii to możemy działać bez współpraca z Kongresem

(Wiktor Toghon) #22

ale Panowie, Witt choć głośny i drażniący to nie cały Kongres.
Jak to powiedział Jego Wysokość Regent, nie ma powodu do emocji.